Portal szkoleniowy – wybierz szkolenie dla siebie

Budowanie autorytetu szefa- na czym polega i komu jest dedykowane?

Budowanie autorytetu szefa- na czym polega i komu jest dedykowane?

Budowanie autorytetu szefa- na czym polega i komu jest dedykowane?

Budowanie autorytetu szefa to proces, który polega na tym, aby zespół pracowników podwładnych nie tylko miał świadomość zwierzchnictwa danej osoby nad sobą, ale także czuł przed nią odpowiedzialność za swoją pracę. Odpowiednio wypracowany autorytet szefa powoduje u pracowników określone zachowania, takie jak: szacunek, szczerość, traktowanie szefa w odpowiedni sposób.

Dlaczego jest to potrzebne?

Wielu szefów mając dobre intencje popełnia wiele błędów. Niektórzy chcąc sprawić, by zespół działał w odpowiednim tempie i precyzji stają się zbyt surowi. W związku z tym wywołują strach, ludzie pracują mniej chętnie. Pojawiają się tajemnice, ponieważ pracownicy boją się rozmawiać z szefem o problemach oraz sugestiach. Dodatkowo taki szef jest obgadywany i oczerniany za jego plecami. Innym wyborem niektórych szefów jest decydowanie się na postawę przyjazną. Polega ona na traktowaniu pracowników w sposób przyjacielski, optymistyczny. Taki szef tworzy bliższą relację z każdą osobą w zespole, rozmawia z pracownikami o życiu prywatnym, zainteresowaniach, organizuje służbowe wyjścia, czy wyjazdy. Taki szef nie tworzy swojej pozycji w hierarchii, a stawia się na równi z pracownikami. Takie zachowanie również ma wiele minusów. Szef może być przez pracowników lekceważony, nie czują oni odpowiedzialności i często nie szanują szefa. Dochodzi do zazdrości związanej z faworyzowaniem pracowników, nawet jeśli w świadomości szefa wszyscy traktowani są równo. Brak jest zasad, albo są one często łamane. Dochodzi do naruszania godzin pracy, nacisków na szefa w kwestii przywilejów i wielu innych naruszeń. Oba te sposoby na zarządzanie mają swoje przykre konsekwencje. Tym, aby to wypośrodkować zajmuje się szkolenie budowanie autorytetu szefa. Pozwala na stworzenie odpowiedniej atmosfery w pracy, sprawieniu, że pracownicy mają zaufanie do szefa i potrafią z nim rozmawiać o problemach, a zarówno czują odpowiedzialność za powierzone im zadania i wykazują się szacunkiem do szefa.

Dla kogo jest szkolenie budowanie autorytetu szefa?

Jest ono skierowane dla właścicieli firm oraz przedsiębiorstw, a także managerów działów, ale również dla osób, które są zainteresowane tym, aby w przyszłości zajmować stanowisko kierownicze. Zaleca się aby każdy, kogo stanowisko wiąże się z zarządzaniem zasobami ludzkimi zapoznał się z budowaniem autorytetu szefa.

Budowanie autorytetu szefa- na czym polega i komu jest dedykowane?
Views All Time
Budowanie autorytetu szefa- na czym polega i komu jest dedykowane?
Views Today