Portal szkoleniowy – wybierz szkolenie dla siebie

Dotacje unijne 2018 na rozpoczęcie działalności

Dotacje unijne 2018 na rozpoczęcie działalności

Dotacje unijne 2018 na rozpoczęcie działalności

Każda osoba, która chce zająć się prowadzeniem własnej działalności gospodarczej powinna mieć na uwadze to, iż może ubiegać się o dotacje unijne. Dla wielu osób jest to ciekawe rozwiązanie, ponieważ w ten sposób można pozyskać ogromną część kapitału początkowego, a interes może w ten sposób ruszyć z miejsca. W pierwszej kolejności zainteresowane osoby muszą jednak znaleźć informacje na temat instytucji, które zajmują się przydzielaniem takich dotacji, następnie należy zająć się wypełnianiem stosownego wniosku, aby określić cel takiej dotacji oraz kwotę o jaką dana osoba chce się ubiegać.

Dla kogo przeznaczone są dotacje unijne?

O dotacje na prowadzenie działalności gospodarczej mogą ubiegać się osoby, które nie ukończyły 25. roku życia lub przekroczyły już 45. rok życia. Są one przeznaczone również dla osób niepełnosprawnych, czy też dla osób bezrobotnych, które utrzymują ten status minimum przez 12 miesięcy. Jak widać wyraźnie wiele osób może ubiegać się o takie wsparcie finansowe, aby wreszcie ruszyć z własnym biznesem i nie musieć obawiać się o pieniądze. Z wypełnieniem wniosku niektórzy mogą mieć trochę problemów, lecz zawsze o pomoc można poprosić doświadczonego urzędnika, który na co dzień pracuje w instytucji, która zajmuje się przydzielaniem takich dotacji. Wtedy nie będzie on zawierał w sobie błędów.

Ile pieniędzy można uzyskać?

Na podstawie takich dotacji można uzyskać nawet 40 tysięcy złotych, aby rozruszać swoją działalność. Bardzo ważną informacją jest jednak to, iż w przypadku, gdy interes nie wypali, a działalność będzie prowadzona przez krótszy czas niż 12 miesięcy, należy taką dotację zwrócić. W przeciwnym wypadku można ponieść z tego tytułu spore konsekwencje. Dla zainteresowanych przeprowadzane są specjalne szkolenia, które są źródłem wiedzy na temat tego, gdzie można ubiegać się o takie dotacje oraz jak z nich korzystać, aby pieniądze były wykorzystane prawidłowo. Na pewno warto ubiegać się o dotacje unijne, aby móc rozpocząć prowadzenie własnej działalności gospodarczej w wybranej branży.

Dotacje unijne 2018 na rozpoczęcie działalności
Views All Time
Dotacje unijne 2018 na rozpoczęcie działalności
Views Today