Portal szkoleniowy – wybierz szkolenie dla siebie

Rodzaje gier szkoleniowych

Rodzaje gier szkoleniowych

Rodzaje gier szkoleniowych

Każdy przedsiębiorca chce posiadać zgrany zespół wykwalifikowanych pracowników. Dobrym sposobem na rozwinięcie zdolności interpersonalnych, umiejętności potrzebnych do pracy w grupie oraz niegenerujące stresu u pracowników ustalenie hierarchii wewnątrz firmy, wyłonienie osób zdolnych do kierowania zespołem są gry szkoleniowe.

Czym są gry szkoleniowe?
Gry szkoleniowe to narzędzie szkoleniowe realizowane jako interaktywne współdziałanie uczestników szkolenia, zgodnie z podanymi zasadami, pod nadzorem trenera. Może trwać od kilku godzin do kilku dni, zależnie od jej rodzaju.

Rodzaje gier szkoleniowych:

Team-building, czyli na przykład :

 • leonardo – Gra ucząca współpracy w ramach zespołu. Zachęca do otwartej i precyzyjnej komunikacji, jest metaforą dobrze zaplanowanego i przeprowadzonego projektu.
 • fosa –  Zabawa ta wyłania najbardziej kreatywne osoby w zespole, liderów oraz outsiderów. Uczy samodzielnego myślenia,
  konstruktywnej dyskusji oraz tego, że przekrzykiwanie się oraz, że działania na własną rękę w zespole nie prowadzą do celu.
 • węzeł gordyjski – Zabawa ta uczy współpracy w grupie, logicznego rozwiązywania problemów, oraz planowania działań do realizacji celu.
 • istnieje wiele innych gier prowadzących do budowania zespołu.

Gry menadżerskie, czyli na przykład:

 • galimatias – Gra prowadząca do lepszej współpracy wewnątrz zespołów i poza nimi (np. między działami w banku), zachęca do precyzyjnej oraz otwartej komunikacji, nastawienia na wspólny, a nie indywidualny cel, daje możliwość obserwacji podejścia poszczególnych grup lub osób – czy istnieje wola współpracy, czy rywalizacji. Jest to bardzo cenne oraz wszechstronne ćwiczenie szkoleniowe.
 • zegarmistrz – Zabawa prowadząca do efektywniejszego wykorzystania czasu, zarządzania sobą w czasie, zarządzania zmianą oraz pracy zespołowej. Doskonale przygotowuje uczestników do korzystnego rozwiązywania nagle występujących problemów i zdarzeń na płaszczyźnie biznesu.

Planszowe gry symulacyjne, czyli na przykład:

 • winnica – Gra rozwijająca umiejętność zarządzania zespołem, czasem i finansami, swobodnie może być używana również jako narzędzie w szkoleniach dla menadżerów, ponieważ rozwija poszczególne przydatne cechy na tym szczeblu hierarchii w firmie.

Gry negocjacyjne, czyli na przykład:

 • magneto – Zabawa, która uczy prawidłowego przygotowania do negocjacji oraz uświadamia jego wagę oraz wpływ na przebieg negocjacji. Ciekawa fabuła gry prowadzi do nauki przez zabawę, oraz umożliwia uczestnikom zapamiętanie wniosków z niej płynących na długi czas.

Gry e-learning, czyli na przykład:

 • etykieta w biznesie – Interaktywna zabawa realizowana z pomocą dostępu do komputera, tabletu lub innego urządzenia. Uczy odpowiedniego zachowania biznesowego, etykiety zawodowej, rozwija umiejętności obserwacyjne, pozwala zdobyć wiedzę pomocną w sytuacjach interpersonalnych,
 • motywowanie – Interaktywna gra, ucząca menadżerów obserwacji poziomu motywacji podwładnych oraz podnoszenia jej na wyższy poziom. Skutkiem długofalowym odbycia takiego szkolenia są wyższe zyski, większe zaangażowanie pracowników, lepsza współpraca w grupie
Rodzaje gier szkoleniowych
Views All Time
Rodzaje gier szkoleniowych
Views Today