Portal szkoleniowy – wybierz szkolenie dla siebie

Zarządzanie różnorodnością pokoleniową w zespole – szkolenie

Zarządzanie różnorodnością pokoleniową w zespole – szkolenie

Zarządzanie różnorodnością pokoleniową w zespole – szkolenie

Coraz częściej spotykamy się z firmami, w której pracownicy są w różnym wieku. Jest to sytuacja trudna, szczególnie dla liderów, którzy dowodzą zespołami, w których pracują osoby z różnych pokoleń. Nie znając podstawowych zasad zarządzania różnorodnością pokoleniową można doprowadzić do małych zysków, napiętej atmosfery pracy i ciągłych przepychanek słownych. Młodzi, ambitni ludzie po studiach często nie potrafią porozumieć się z osobami doświadczonymi, dla którym praca stała się rutyną, którzy nie wychodzą na przeciw nowym rozwiązaniom oraz są sceptycznie nastawione na rozwój.

Szkolenia z zarządzania różnorodnością pokoleniową w firmie

Na ratunek przychodzą szkolenia z zarządzania różnorodnością pokoleniową w zespole. Przeznaczone są szczególnie dla szefów zespołów, gdzie zatrudnione są osoby młode oraz dojrzałe. Szkolenie to przyda się również menadżerom i zarządzającym zespołami. Są to bardzo wartościowe szkolenia, które dostarczają zarówno wiedzy teoretycznej jak i praktycznej z zakresu radzenia sobie z problemami pokoleń. Osoba biorąca udział w takim szkoleniu poznaje potrzeby i oczekiwania różnych grup wiekowych, dzięki czemu łatwiej zrozumieć swoich pracowników i doprowadzić do kompromisu. Poprzez umiejętności nabyte na szkoleniu zarządzający potrafi prowadzić rozmowy zarówno z młodymi jak i z dojrzałymi pracownikami osiągając postawione sobie cele. Uczy również jakie metody motywacyjne stosować dla danej grupy wiekowej by osiągać największą produktywność pracy. Jest to bardzo ważna kwestia zarówno dla pracowników jak i dla pracodawców, ponieważ to dodatkowo motywuje do podnoszenia wydajności pracy.

Kurs pokazuje potrzeby różnych grup wiekowych oraz w jaki sposób należy wykorzystać odmienne możliwości, zaangażowanie oraz doświadczenie w pracy. Poznanie potrzeb pozwala na stworzenie komfortowych warunków pracy, co jest bardzo ważne dla pracowników. Każda osoba spędzająca w firmie dużą część swojego dnia chce czuć, że jej potrzeby są respektowane i ważne dla pracodawcy. Szkolenie ma na celu pokazanie, że różnorodność pokoleniowa to ogromna zaleta. Lider, który potrafi zarządzać takim zespołem może liczyć na ogromne korzyści. Młody, pełen zaangażowania i pomysłów zespół w połączeniu z doświadczoną kadrą mogą stworzyć wiele nowych, innowacyjnych pomysłów. Szef może mieć pewność, że nowy projekt tworzony przez różnorodność pokoleniowy będzie zarówno nowoczesny jak również poprawny merytorycznie. Po zakończeniu szkolenia możesz być pewien, że Twój zespół składający się z osób w różnym wieku będzie największym atutem firmy.

Więcej informacji na temat szkolenia z zarządzania różnorodnością pokoleniowa w zespole znajdziesz pod linkiem: www.genwhy.pl

Zarządzanie różnorodnością pokoleniową w zespole – szkolenie
Views All Time
Zarządzanie różnorodnością pokoleniową w zespole – szkolenie
Views Today